Długopisy z nadrukiem – dystrybucja

Posted on

Długopisy z nadrukiem

Długopisy z nadrukiem

W dzisiejszym marketingu wielkie znaczenie przypisuje się gadżetom reklamowym. Są to przedmioty, których walory wizualne oraz inne pomagają pozyskiwać nowych klientów, utrzymywać długofalowe relacje z dotychczasowymi, a także popularyzować markę. Gadżety te muszą jednak być efektownie przygotowane, a także odpowiednio dystrybuowane. Kwestia dystrybucji jest tutaj podstawą. Jak wiele jest sposobów na skuteczną dystrybucję pokazuje przykład długopisów noszących nadruki, które od jakiegoś czasu są prawdopodobnie najpopularniejszymi gadżetami reklamowymi.

Długopisy z nadrukiem mogą być po pierwsze rozdawane podczas różnego rodzaju imprez plenerowych. Happeningi, festyny, koncerty, wiece polityczne, itp. są przedsięwzięciami, podczas których rozdawanie różnych przedmiotów nikogo nie dziwi. Dlatego też jest to okazja doskonała, tym bardziej, jeśli np. happening organizowany w danej sprawie znajduje odzwierciedlenie w treści nadruku na długopisie. Rozdawanie tego rodzaju gadżetów na takiej imprezie jest bardzo łatwe i może odbywać się przy wejściu, mogą je rozdawać hostessy, przedstawiciele organizatora, długopisy mogą także być zrzucane ze sceny, itp. Każda metoda jest dobra w innych przypadkach.

Długopisy z nadrukiem nadają się także do rozdawania przy zbieraniu podpisów za jakąś ideą lub partią polityczną. Jest to również ważna strona marketingu – partie i organizacje pozarządowe także zabiegają o zainteresowanie ze strony ludzi.

Inną metodą dystrybucji długopisów noszących nadruki jest ofiarowywanie ich klientom firmy. Może to dotyczyć nowych lub dotychczasowych klientów i stanowić formę podziękowania za nawiązanie lub przedłużenie współpracy. Nagrody, jak długopisy z nadrukiem, są bardzo interesującą formą zachęcenia klientów do kontynuowania współpracy i korzystania z usług danego przedsiębiorcy. Rzecz jasna ta forma dystrybucji dotyczy jedynie firm, których działalność zakłada zawieranie z klientami umów, a więc np. ubezpieczycieli, banki, telefonię komórkową, itp.

Tags: , ,